Parašyta 2015 balandžio 2 d.

Svečiuose pas kolegas Daugpilyje

Svečiuose pas kolegas Daugpilyje Svečiuose pas kolegas Daugpilyje Svečiuose pas kolegas Daugpilyje Svečiuose pas kolegas Daugpilyje

Prieš Velykines šventes Zarasų rajono kūno kultūros mokytojai ir sporto treneriai lankėsi Latvijos Respublikos Daugpilio miesto švietimo skyriuje. Kaimynų kvietimu į seminarą, skirtą kūno kultūros ugdymo problemoms aptarti ir sporto bendradarbiavimui plėtoti, vyko 12 rajono sportininkų, mokytojų ir trenerių bei Zarasų švietimo metodininkės Laima Mikitienė ir Jolanta Lašaitė. Pasveikinti visų susirinkusių atvyko Daugpilio miesto švietimo skyriaus vedėja Marina Isupova. Ji palinkėjo abipusio gražaus ir turiningo bendradarbiavimo, trumpai pristatė Daugpilio miesto švietimo ir ugdymo proceso prioritetus, problemas, ugdymo įstaigas ir jų perspektyvas.

Seminarą toliau tęsė Daugpilio miesto švietimo skyriaus metodininkas Oskars Laurens, atsakingas už sportą bei kūno kultūrą. Jis apžvelgė praėjusių mokslo metų metodinio darbo rezultatus, aptarė 2014-2015 m. m. ugdymo proceso prioritetus ir naujoves. Jis pažymėjo, kad nuo praėjusių mokslo metų daugiausia dėmesio buvo skiriama mokytojų ir mokinių socialiniams ir metodiniams įgūdžiams stiprinti. Smagu, kad visi Daugpilio bendrojo lavinimo mokyklų 2 klasių mokiniai buvo mokomi plaukimo įgūdžių baseine. Šiam projektui vykdyti lėšas skyrė Daugpilio miesto savivaldybė. Oskars Laurens aptarė ir kiekvienais mokslo metais mieste organizuojamas masines sporto šventes: lengvosios atletikos, krepšinio, futbolo, šokinėjimo per šokdynę. Taip pat pristatė ir būsimas Latvijos švietimo naujoves, profsąjungų judėjimą. Zarasiečių bendradarbiavimo lūkesčius sporto ugdymo srityje aptarė rajono metodinio būrelio pirmininkas, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas ekspertas Algirdas Buičenka. Sutarta, kokias varžybas ir susitikimus bei seminarus planuojama organizuoti mūsų rajone ir Daugpilio miesto ugdymo įstaigose. Po seminaro lankėmės Daugpilio miesto valstybinės gimnazijos baseinuose. Viename jų - mažajame - mokomi plaukti pradedantieji, pradinių klasių mokiniai, o didysis baseinas skirtas tobulinti plaukimo įgūdžius. Lankėmės ir Daugpilio Lietuvių namuose, kur mus šiltai pasitiko Daugpilio Lietuvių bendruomenės darbuotojai ir jų vadovas Rimantas Klepšys. Jie papasakojo apie Lietuvių bendruomenės veiklą, šeštadieninę lituanistinę mokyklą, folkloro ansamblį. Kelionę užbaigėme apsilankymu Daugpilio miesto tvirtovėje, kuri mus pasitiko atsinaujinusi. Karinės paskirties objektas dabar pritaikytas miesto reikmėms, restauruojamas ir renovuojamas. Apie jo istoriją, ateitį pasakojo švietimo skyriaus specialistė, istorijos mokytoja Evelina Balode. Prieš dvejus metus viename iš tvirtovės pastatų atidarytas žymaus latvių tapytojo Marko Rotko meno centras. Manome, kad ir toliau tęsis gražus dviejų šalių bendravimas ir bendradarbiavimas, tuo labiau, kad jau birželio mėnesyje Jūrmaloje vyks planuotas abiejų šalių projektas „Paplūdimio žaidimai“.

Zarasų kūno kultūros mokytojų ir trenerių asociacijos pirmininkas Algirdas Buičenka

Go to top